Търсене на информация в сайта

Български (България)Russian (CIS)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)English (United Kingdom)
Вичко Николов спечели Купата на краля на Белгия ПДФ Печат Е-мейл

Вичко Николов -ученик от ПГПЧЕ Никола.Й.Вапцаров гр.Шумен, спечели Купата на краля на Белгия

На  провелото се международно състезание в Белгия, кръг за купата на кралство Белгия-GEMBLOUX , където взеха участие състезатели от Белгия, Франция, Холандия и България. Шуменецът Вичко Николов  стана първи при кадетите до 17 години, надигравайки с 15 на 11 туша французина Теофан Паеле. Това е пореден успех за младата надежда на българската фехтовка.

Николов тренира във Фехтовалната академия „Волов“ в Шумен, която е част от Фехтовална академия”Васил Етрополски”, а негов личен треньор е баща му Николай Николов. Вичко е състезател и на националния отбор на България. Носител на Купа България, златен медалист на Държавните първенства, участник на Европейски и Световни първенства по фехтовка, един от 10-те най-добри спортисти на гр.Шумен.